DOPRAVA PŘI NÁKUPU NAD 1000 Kč ZDARMA

Co je to kratom?

Co je to kratom?

Kratom aneb Mitragyna speciosa je druh rostliny příbuzný kávovníku. Je to tropický strom se vstřícnými jednoduchými listy dorůstající výšky až 25 metrů. Strom se vyskytuje v nížinných tropických deštných lesích Indočíny a jihovýchodní Asie.

Ze sušených listů se získává tradiční prostředek známý nejčastěji pod thajským názvem kratom. V kratomu bylo detekováno více než 20 druhů alkaloidů, hlavními účinnými látkami jsou indolové alkaloidy, zejména mitragynin 7-hydroxymitragynin. Obyvatelé Jižní Asie využívali kratom pro jeho buď stimulující, nebo euforické a tlumící účinky.

553e86aa416b42967c92913e4f4e82e5857220aa

Druhy kratomu

Kratom se dělí dle barvy žilnatiny do třech hlavních skupin - bílý, červený a červený. Dále existuje také například žlutý, zlatý nebo bílý kratom - tyto odrůdy jsou však vytvořeny rozdílným zpracováním kratomu. 

Výrobci v Indonésii vymýšlejí stále nové druhy (např. Maeng Da, Borneo, Malay, Entikong atd.), aby zvětšili svůj sortiment a prodeje. Jedná se hlavně o marketingový tah. My pro Vás však chceme to nejlepší, a proto nabízíme pouze čisté barvy!

Červená
Listy s červenou barvou žilek jsou považovány za nejpotentnější. Mají tedy nejvíce aktivních látek a to především 7-hydroxymitragyninu.

Zelená
Zelená barva listů se obecně považuje za střední cestu mezi červenou a bílou. 

Žlutá
Kratomy se žlutými žilkami v listech nejsou na trhu zas tak dlouho. Tyto žilky se objevují na kratomech s bílými žilkami v okamžiku, kdy jsou listy ještě mladé. 

Bílá
Obecně mají listy se žlutými žilkami méně 7-hydroxymitragyninu než červené. To však neznamená, že jsou méně potentní.

Je kratom legální?

 

Díky účinkům je kratom oblíbený snad po celém světě. Kratom je v většině zemí světa legální, včetně České republiky. Státy Evropské Unie přistupují ke kratomu rozdílně. Jelikož se zákony stále novelizují, je při cestování s kratomem potřeba ověřit platnou legislativu v cílové zemi

V Česku není kratom schválen jako potravina, ani doplněk stravy. Za jeho přechovávání či prodej nehrozí žádný trest. Na trhu ho lze zakoupit jako sběratelský předmět.